Po dlouhých 8 letech a celkově počtvrté v historii se v České republice uskuteční závody Světového poháru v alpském lyžování, a to konkrétně v Krkonoších – hostitelem bude opět Špindlerův mlýn.

Ski, Skiing, Sport, Alpine, Race, Winter, Skier


Foto: Pixabay

Ve Špindlerově Mlýně se pojede obří slalom a slalom žen

Krkonoše jsou velmi oblíbenou turistickou destinací v České republice jak v zimě kvůli nepřebernému množství lyžařských areálů, tak také v létě díky spoustě značených tras pro pěší či cyklisty. V roce 2019 bude navíc povědomí o této oblasti ještě vyšší, pojede se zde totiž Světový pohár v alpském lyžování ve Špindlerově Mlýně – konkrétně na černé sjezdovce na Svatém Petru.

Poprvé se ve „Špindlu“ měly závody konat už v roce 2003, kvůli nedostatku sněhu se ale poprvé závodilo až o 2 roky později. Hostitelem se pak známé krkonošské středisko stalo ještě v letech 2008 a 2011, nejlepší závodnice tedy čeští fanoušci uvidí po 8 letech. Na programu je znovu obří slalom a slalom.

Udělá našim radost Ester Ledecká a sousedům Petra Vlhová? Přijďte zafandit!

Po konci kariéry Šárky Strachové (dříve Záhrobské), které se mimochodem ve Špindlerově Mlýně podařilo skončit na 5. místě, nebylo jasné, jestli ještě někdy Česká republika bude mít podobně úspěšnou závodnici. Objevila se však Ester Ledecká – dcera známého zpěváka Janka a sestra šikovného grafika Jonáše, mj. autora vtipných komiksů pro Playboy – časopis pro zlobivé plný erotiky a sexuální tématiky. Její nejoblíbenější Super-G, ve kterém získala na poslední korejské olympiádě jednu ze dvou zlatých medailí, se sice nepojede, účast v obřím slalomu ale tato sympatická mladá závodnice předběžně potvrdila – o nezájem diváků se tak pořadatelé nemusí obávat.

Ve slalomu pak letos září slovenská závodnice Petra Vlhová, která do Krkonoš jezdívala v mládí trénovat a určitě bude chtít před takřka domácím publikem zaútočit na další triumf. Proti ale určitě bude například fantastická Mikaela Shiffrin, která shodou okolností jela v roce 2011 ve Špindlerově Mlýně své první závody ve Světovém poháru.

Přijeďte se v pátek 8. a v sobotu 9. března 2019, tedy v době trvání jarních prázdnin v některých oblastech ČR, na závody osobně podívat – kdo ví, kdy se zase nějaké budou na našem území konat!

Předchozí článek4 způsoby, jak zabránit kávě, aby obarvila naše zuby
Další článekVyberte si stylový zapalovač z pohodlí vašeho domova!