Patříte k milovníkům turistiky? V tom případě se hrdě řadíte k velkému množství Čechů. Mezi námi je skutečně rovnou několik nadšenců, kteří si neumí představit svůj volný čas strávit lépe než turistickou a zdoláváním nejednoho pohoří. Podle posledních statistik se řadí k nejoblíbenějším pohořím Beskydy, kam se Češi sjíždí s opravdu velkou oblibou. Důvodem je nejen zdejší Lysá hora, ale také penzion Jurášek, který nabízí wellness v Beskydech

Jak jsme zmínili, k nejoblíbenějším českým pohořím patří především Beskydy, které jsou vyhledávané hlavně díky zmiňované Lysé hoře. Lysá hora je nejvyšší horou Moravskoslezských Beskyd, a tak se nemůžeme divit tomu, že se sem sjíždí takové množství turistů, a to během jakéhokoliv období během roku. 

Pokud jste už v Beskydech již byli a nechystáte se tam v nejbližší době, prozradíme vám další oblíbená pohoří, kam Češi s velkou oblibou jezdí. 

Krkonoše jsou velkým lákadlem

Kromě zmiňovaných Beskyd se čeští turisté sjíždí taktéž do Krkonoš, kde je taktéž celá řada zajímavých cílů. Nejatraktivnějším cílem je zde však Sněžka, což je vůbec nejvyšší vrchol České republiky. Pokud patříte také k vášnivým turistům, měli byste tento vrchol mít zdolaný. 

Kromě Sněžky je atraktivní zastávkou i zdejší Stezka Korunami stromů nebo Mumlavské vodopády, v nichž se lze v teplých horkých dnech také okoupat. 

Čeští nadšenci do turistiky se sjíždí také do Jizerek

Jizerky nebo také Jizerské hory. I to je velké lákadlo nejednoho českého nadšence do turistiky. Zdejším nejvyšší vrcholem je hora Smrk, kterou se rozhodne zdolat vysoké procento návštěvníků. Opět je však třeba říct, že Jizerské hory nejsou jenom o nejvyšším vrcholu, ale jsou také o dalších atraktivních místech.

Tak kam se vydáte v nejbližší době? Vyhrají u vás opět Beskydy nebo jiné české pohoří?

Předchozí článekKdyž steak, tak dobře ochucený. Jenže jak na to?
Další článekTipy jak optimalizovat web se zaměřením na „off-page“ faktory