Ať už podnikáte ve strojírenství, v gastronomii nebo v oblasti zdraví a krásy, musíte splňovat zákonné požadavky pro BOZP. Bezpečnost práce je něco, co se musí dodržovat, přes to zkrátka nejede vlak. Kdyby nebylo BOZP vyřešené ve chvíli, kdy by přišla kontrola, člověku by do rukou přistála nemalá finanční pokuta, kterou si za rámeček nikdo nedá. V případě, že pracujete jako kadeřnice nebo kadeřník, víme, dle jakých pravidel se držet, aby bylo BOZP vyřešené a zcela v pořádku. 

Opravdu i v kadeřnictvích se musí dodržovat BOZP. Naštěstí jsme sepsali několik pravidel, která vám pomohou vyřešit BOZP ve vašem salonu. Pokud si přece jen nebudete vědět rady, doporučujeme se obrátit na odborníky ze společnosti PEGASUS Service, kteří vám rádi pomohou nejen s bezpečností práce, ale také s PO či s pracovnělékařskými službami

Pravidla BOZP pro kadeřnictví

  • V kadeřnictví se musí pravidelně a často větrat, aby se v salonu udržoval čistý a zdravý vzduch. 
  • Kadeřníci a kadeřnice musí při pořizování kadeřnických potřeb myslet na to, aby jednotlivé produkty měly minimální dopad na životní prostředí i zdraví, taktéž se musí pravidelně kontrolovat datum spotřeby výrobku. 
  • Křesla v kadeřnických salonech musí mít nastavitelnou výšku, díky které dojde k vyhnutí se jednostranné námaze.
  • Během své práce musí kadeřník a kadeřnice střídat sezení a stání. Povolání vyžaduje neustálé stání, což má negativní dopad na boky, nohy i na záda. Je proto nevyhnutelné si občas sednout. 
  • Kadeřnické nástroje by měly být nejen lehké, ale také snadno uchopitelné. Co se týče elektrických nástrojů, je třeba je pravidelně kontrolovat a revidovat. 
  • Každý kadeřnický salon je třeba udržovat v čistotě a v pořádku. Během práce je nutné pravidelně odstraňovat vlasy z podlahy i z jednotlivých kadeřnických pomůcek, přístrojů a nástrojů. 
Předchozí článekKde oslavit výročí svatby?
Další článekToto jsou ty nejlepší knihy, které letos vyšly!