Před několika lety se začal masově rozšiřovat takzvaný coworking. Pandemie koronaviru sice coworkingu tak úplně nepřeje, ale dá se počítat s tím, že až se vše uklidní a život se vrátí do starých kolejí, bude coworking znovu v oblibě. O co se ale vlastně jedná a jaké přináší výhody? informace nám poskytla náborová specialistka ing. Šťastná ze společnosti 123jobs Media.

Levná kancelář

Coworking má největší přínos pro podnikatele na volné noze nebo osoby samostatně výdělečně činné, využijí ho ale například i influenceři. Jedná se o společné kancelářské prostory, kde si za malou částku pronajmete své místo. Můžete si vybrat, zda se bude jednat o open space nebo samostatné buňky či kanceláře. Získáte tak za nízký poplatek přístup k zasedacím místnostem, kvalitnímu zázemí a kancelářské vybavenosti jako je internet, tiskárny a kopírky, ale mnohdy i vstup do odpočinkové zóny, kuchyňky a sociálního zařízení. Pokud chcete začít pracovat v coworkingu, prostě si vyberete, jak často ho budete využívat – klidně třeba jen jednou týdně. Většina coworkingových center je otevřena nepřetržitě, takže vás ve vaší pracovní době nijak neomezí. I když se cena za členství v coworkingu může zdát vysoká, je rozhodně mnohem nižší než zařizování vlastní kanceláře a hlavně pak už máte vše bez starostí – prostě dorazíte, kdy se vám to hodí, a můžete začít pracovat.

Prostředí plné motivace

Coworkingu se někdy také říká sdílené pracovní prostředí, což krásně vysvětluje jeho myšlenku. Najdete zde mnoho různých odvětví, coworking propojuje různé obory v jeden celek a snaží se podporovat kreativitu. Hlavním přínosem je tedy možnost mezioborové spolupráce a vzájemná výměna zkušeností. Sdílené kanceláře nejsou jen o pracovním prostředí, často vytváří komunity lidí, kteří chtějí ve své profesi nadále růst a svou motivaci bezděčně přenáší i na ostatní. Po dlouhém období, kdy jsme všichni byli donuceni pracovat z domova, je pravděpodobné, že mnozí zatouží po nějaké větší společnosti nebo alespoň částečné změně pracovního prostředí. A právě pro ně by coworking mohl být tím nejlepším řešením.

Inzerce práce on-line na oblíbených job portálech 123jobs.cz a Personalistka.cz přináší uživatelů snadno dostupnou a ucelenou nabídku pracovního trhu v České republice. Sledujte i největší český vyhledávač práce jobsi.cz

123jobs

123jobs recenze

123 jobs recenze zkušenosti