Sdílejte

Osobní nebo nákladní auto, servis a pravidelnou údržbu potřebují obě varianty. Nákladní auta o to víc, že jezdí velmi často plně naložená a za den urazí stovky kilometrů a tak se některé díly mohou měnit častěji, než jsme zvyklí u aut osobních.

Nezapomínejte na náhradní díly na návěsy

U aut, která jezdí s návěsem, je nutné udržovat i samotný návěs, kde může dojít k mnoha závadám nebo nutnosti vyměnit určitou část či ji opravit. Měchy pérování, brzdy, tlumiče pérování i náboje kol nebo jiné náhradní díly na návěsy lze pohodlně objednat přes internet s doručením až na dílnu a není tak nutné ztrácet čas hledáním a čekáním na správný náhradní díl. Návěs standardně slouží k převážení věcí a tak je potřeba, aby byl funkční a věci převážel místo dlouhého stání při čekání na opravu.

Nejčastěji používané náhradní díly na nákladní auta

Kolik různých odřenin, škrábanců a promáčklin si za rok třeba ani ne vlastní vinou odvážíte na svém osobním autě? U těch nákladních je to stejné a tak mezi nejčastěji potřebné náhradní díly na nákladní auta patří různé blatníky, plastové kryty a držáky, lišty nebo deflektory. Zkrátka díly, které by se mohly nazvat jako spotřební a které lze snadno vyměnit bez nutnosti velkých zásahů do vozidla.

Speciální náhradní díly na nákladní automobily

Někdy ale jen vyměnit plasty nebo plechy nestačí. Je nutné udělat větší opravu a vyměnit či spravit mnohem složitější část vozu, než jsou například blatníky. V autě se může pokazit mnoho věcí, od motoru a převodovky přes vzduchotechniku až po brzdy nebo některý z filtrů a další závady, na které je potřeba mít náhradní díly na nákladní automobily k dispozici v rozumném čase. Čím déle stojí nákladní auto v servisu a čeká na dodání dílů, tím více peněz stojí, nemůže totiž jezdit a tedy i pracovat.

[td_smart_list_end]