Docházkový systém je software, který kopíruje provoz školky, dětské skupiny či jeslí. V čem tento systém spočívá? Zeptali jsme se přímo ředitelky pražské školky, co jim přechod na nový systém přinesl.

Proč jste si elektronický docházkový systém pořídili?

Náš výběr byl z části na základě doporučení od sousední školky, která s ním měla také výborné zkušenosti. A částečně jsme jej potřebovali také z důvodu dotace. Po prvním roce používání musím přiznat, že bych již neměnila. Odpadla nám spousta papírování, jež je spojeno se psaním docházky. Nyní máme o všem přehled bez zbytečného zdržování.  Docházkový systém nám také jednoduše poskytne záznam o docházce dětí za určité období.

Jaké výhody a nevýhody spatřujete v pořízení tohoto systému?

Zatím máme pouze pozitivní zkušenosti. Takže například jako výhodu uvedu to, že docházkový systém je schopen na základě docházky dětí vytvořit vyúčtování pro školkovné. Dobré je, že pokud jdeme do divadla nebo na bazén, lze to v systému jednoduše vyznačit. V systému jsou také uloženy potřebné informace o dítěti, jeho zdravotních potřebách a rodičích, takže pokud je nutné suplovat za nemocnou paní učitelku, pedagog má ihned k dispozici potřebné informace.  

Jak to zvládají děti?

Ze začátku jsme se obávali toho, že děti budou čipové karty zapomínat, ale to se nám naštěstí nestává. Všichni si na nový docházkový systém rychle zvykli. Při příchodu do školky s jednoduše přiloží čipová karta a systém zaznamená příchod do školky. Děti si z toho udělaly příjemný rituál. Při každém příchodu či odchodu se těší na „pípnutí“. Někteří tak „pípají“ i vícekrát za sebou. Naštěstí je systém schopen to rozpoznat a zaznamenává pouze první „pípnutí“. Děti to velmi baví.

Při pořízení docházkového systému jednoduše odpadá zdlouhavá administrativa a tím výrazně šetří čas.

Předchozí článekTermální lázně Velké Losiny
Další článekRybářské potřeby potěší každého vášnivého rybáře