Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech startuje na konci června, a to i za podpory investiční skupiny DRFG Davida Rusňáka. Za půl století existence se filmový festival v tomto Západočeském lázeňském městě stal bez diskusí jednou z nejdůležitějších kulturních událostí léta, a nejen v České republice. Dnes je nejprestižnější filmovou akcí také ve střední i východní Evropě a jeho 54. ročník začíná 28. června.

Kromě neopakovatelné atmosféry se fanoušci festivalu mohou těšit na více než 200 filmů napříč různými žánry. Nebudou mezi nimi jen filmové novinky, ale také mimořádná díla z historie světové i české kinematografie, jako například premiéra digitálně restaurovaného filmu Spalovač mrtvol režiséra Juraje Herze.

DRFG nabídne české speciality

Program festivalu zpestří také skupina DRFG Davida Rusňáka, která je oficiálním partnerem festivalu. Všichni VIP hosté se v průběhu celého festivalu mohou těšit na prvotřídní české speciality, které budou k dispozici v Becher’s Baru nově zrekonstruovaného Grandhotelu Pupp. Návštěvníci karlovarského filmového festivalu si také budou moci zasoutěžit. Tentokrát to ale nebudou soutěže, které by se týkaly dluhopisů nebo fondů, půjde totiž o filmové hlášky. Kdo prokáže své filmové znalosti, bude zařazen do slosování a bude si moci odnést jednu exkluzivních cen z kolekce české tenisové jedničky Karolíny Plíškové.

Festival v Karlových Varech ale není jen o přehlídce filmů, ale také o jedinečné atmosféře, které si často všímají i média. Letos v únoru například britský The Guardian na svém webu zveřejnil seznam šesti nejlepších evropských filmových festivalů, a mezi takovými jmény, jako jsou Cannes nebo Benátky, nechyběla pozitivní recenze ani festivalu v Karlových Varech, kde se letošní ročník uskuteční od 28. června do 6. července.

Předchozí článekDva digitální vynálezy, na které nedáte dopustit
Další článekTopné žebříky, aby vám už v koupelně nikdy nebyla zima