Krásné Hustopeče kdysi dávno patřily k nejvýznamnějším středověkým městům obklopených vinicemi. Ovšem, tato tradice nevymizela. Zdejší vinné sklípky a bohaté vinohrady plné vinné révy ji neustále připomínají. Pravidelně tu probíhají vinařské slavnosti a expozice, ochutnávky a jiné. Co nám Hustopeče a okolí nabízí? Je toho opravdu mnoho. A pokud chcete zažít aktivní dovolenou, tato destinace bude ideální. Ubytování v Hustopečích je pestré a zajímavé. 

Mandloňová rozhledna

Mandloňová rozhledna leží uprostřed mandloňových sadů. Doporučujeme, abyste rozhlednu navštívili na jaře, kdy stromy nádherně kvetou. Stromy tu jsou vysázeny již od poloviny 20. století. Dnes patří mezi český unikát, který láká turisty ze širokého okolí. Rozhledna je vyrobená ze dřeva a měří 17,4 metrů. Po vystoupání si můžete užít výhled na město Hustopeče, ale i jeho okolí.  

Dívčí hrady

Děvičky, ale také Dívčí hrady jsou zřícenina gotického hradu a stojí na Pálavském vrchu. První zmínky o hradě sahají až do roku 1222, s názvem Dewiczky. Hrad byl nejdříve vystavěn ze dřeva, následně jej přestavěli, aby bylo opevnění silnější. Za třicetileté války byl hrad obsazen švédskými vojsky, která jej bohužel vypálila. Poté nádherný hrad zchátral a zůstala po něm tato gotická zřícenina.

V létě za koupáním do Mikulova

Riviéra v Mikulově nabízí nejen zábavu pro malé i velké, ale také nádherný výhled na mikulovský zámek a Svatý kopeček, který doporučujeme vystoupat. Zpět ale ke koupališti. Zde na vás čeká plavecký a rekreační bazén a brouzdaliště. Kolem bazénu jsou travnaté plochy, které přímo vybízí k odpočinku.

A pokud jde o nocleh, apartmány v Hustopečích nabízí krásné a pestré ubytování. Vybrat můžete například apartmán s vinným sklípkem. V nabídce jsou také apartmány s bazénem či dětským zázemím.

Předchozí článekZačíná sezóna pro motorkáře
Další článekSprávná volba dodavatele hutního materiálu je klíčem ke zvýšení zisků vaší firmy. Jak vybrat toho nejlepšího?