Družstevní byty patří k lákavé nabídce řešení bydlení, protože jejich odkoupení je mnohem levnější než v případě bytů v osobním vlastnictví. Ale i přes jejich cenovou dostupnost je potřebné mít potřebný obnos peněz. A komu nestačí úspory, tak zajisté by uvítal nějakou hypotéku.

Naštěstí to není žádná překážka, protože existuje i hypotéka na družstevní byt.

V případě družstevních bytů se nejedná ani tak o koupení jako o odkoupení podílu. Vlastníkem je bytové družstvo. Trh proto nabízí více možností, jak odkoupení podílu na bytovém družstvu vyřešit.

Můžete si vzít hypotéku na základě zástavy jiné nemovitosti nebo přímo na družstevní byt, pokud to bytové družstvo dovolí a bude byt později převedený do osobního vlastnictví.

V případě, že nemáte k dispozici ani jednu z možností, tedy ručení nemovitostí jedním či druhým způsobem, tak musíte hledat zcela jiné řešení jako kombinace úvěrů, spoření a podobně.

Vraťme se však k hypotékám a k řešení, které vám umožní získat družstevní byt. I tady po vás banka může požadovat příjmy, jejich doložení a lustrovat registry dlužníků. I když jde třeba o nižší částku ani tady není možné při nesplnění těchto podmínek projít.

Řešením jsou produkty nebankovních společností jako hypotéka bez doložení příjmu nebo hypotéka bez registru.

V tomto případě zůstává podmínkou zástava nemovitosti, ale nemusíte dokládat svoje příjmy a není překážkou ani záznam v registrech dlužníků. Právě registry dlužníků umí udělat spoustu problémů a banky klienty s černými puntíky zamítají okamžitě. Přitom mnohdy jde opravdu o jednorázovou záležitost.

Díky těmto možnostem si může dopřát vlastní bydlení více žadatelů a nemusí tak zbytečně oplácet předražené pronájmy nebo se těsnit v jednom bytě s rodiči. A v případě družstevních bytů si můžou koupit bydlení levněji a nezadlužit se na celý život.

Předchozí článekVýhody reklamních předmětů. Stále se do nich vyplatí investovat
Další článekBez odborníků na účetnictví to opravdu nepůjde!