Mobilní aplikace jsou dnes něco, bez čeho si život neumíme představit. Dokonce se staly už takovou samozřejmostí, že si často ani neuvědomujeme, že je vůbec používáme. Aktuálně je o ně zvýšený zájem, jelikož se prakticky všechno přesouvá do online světa díky panujícímu koronaviru. Vyšší poptávka vede ke zvýšené výrobě mobilních aplikací, to pak vede k přibývajícím chybám, kterých se mnozí vývojáři velice často dopouští. O jakých chybách je konkrétně řeč?
Až příliš mnoho funkcí
V každém odvětví či v každém oboru dochází k chybám. Samozřejmě z velké většiny se za chyby nemůže nebo je daný člověk udělat nechce, přesto k nim dochází. Jednou takovou velmi častou chybou je například příliš mnoho funkcí, které se do mobilní aplikace přidají. O takové až zmatečné aplikace ale není zájem, lidé touží po jednoduchosti a také po přehlednosti.
To si však neuvědomují především začínající vývojáři, kteří jsou velice často naprosto unešení svým elánem a svým nadšením. Neustále chtějí zkoušet něco nového, chtějí aplikace vyšperkovat, aniž by si uvědomovali, že už je dostatečně vyšperkovali.
Až příliš mnoho funkcí škodí nejen provozu aplikace, ale také jejímu výkonu, proto na to pamatujte.
Podceňování aktualizačních složek
Aktualizace je něco, co k mobilním aplikacím patří. Bohužel ne všichni vývojáři jsou v této chvíli naklonění svým zákazníkům. Ne všichni nabízí takzvaný aktualizační proces. Mnozí bohužel dávají od mobilních aplikací ruce pryč ve chvíli, kdy dojde platba za poskytnuté služby. Ale to je samozřejmě špatně. Ať už se jedná o soukromé mobilní aplikace na míru nebo o aplikace pro velké společnosti, v každém případě by měla být součinnost při aktualizačních procesech na místě.
Aktualizace vedou jenom ke zlepšení a následovně také k vylepšení aplikace, kterou lidé budou posléze ještě více s chutí používat.