I když je člověk od přírody flegmatik a kliďas, někdy se stane, že vás v práci určitá věc dokáže rozžhavit doběla. Anebo už je stres tak silný, že se potřebujete co nejrychleji nějak zklidnit. Rozhodit vás může cokoliv – od nepříjemného telefonátu na zákaznické lince přes nesympatického kolegu až k nesmyslným požadavkům od vašich nadřízených. Jak se rychle zrelaxovat, abyste co nejdříve mohli zase efektivně pokračovat v práci? Chvilka relaxace Vám pomůže, ať už pracujete v Brně, Ostravě, či jiném městě.

Na chvíli se zastavte

Nejlepší a nejúčinnější rada je, udělat si na chvíli pauzu. Pokud je to možné, najděte si nějaké klidné místo, kde vás nikdo nebude rušit. Zhluboka se nadechněte, napočítejte do tří a pomalu vydechněte. Můžete si k tomu ještě položit ruku na břicho a soustředit se, jak se s vašimi nádechy a výdechy zvedá. Dlouhý, pomalý nádech a výdech zopakujte alespoň desetkrát až patnáctkrát, což by mělo stačit na to, abyste se uvolnili. Pokud máte v kanceláři okno, zkuste chvíli pozorovat dění na ulici nebo se zaměřte na výhled z okna – zeleň, větve stromů pohupující se ve větru nebo alespoň věž nedaleké budovy.

Upusťte páru

Jestli je důvodem vaší nepohody naštvání a vztek, zkuste to ze sebe v soukromí nějak dostat. Můžete zmuchlat a roztrhat nějaký čistý nebo nedůležitý papír. Nebo využijte antistresové míčky, jejichž mačkáním můžete svoje negativní emoce uvolnit.

Popovídejte si s někým

Pokud jste v takovém stresu, že se ani nestíháte najíst nebo si dojít na záchod, zastavte. Běžte si s někým popovídat, třeba na obědě, ve společné kuchyňce nebo při přestávce na cigaretu. Bavte se se svými kolegy o čemkoliv kromě práce, je jedno jestli to bude o rodině, dětech, plánech na léto nebo o tom, co včera sledovali v televizi. Dopřejte si mírné rozptýlení od pracovních povinností, pomůže vám to se zklidnit a budete potom produktivnější. A jestli nemáte náladu na rozhovor s kolegy, zkuste zavolat nebo napsat nějakému svému kamarádovi.

Předchozí článekRusňákova DRFG je novým klíčovým hráčem na slovenském telekomunikačním trhu
Další článekVenkovní žaluzie s purenitovým boxem: Elegantní stínění bez rizika vzniku tepelných mostů