Užívání tabákových výrobků je v České republice stále velmi populární. Ani osvěta o jejich negativních dopadech na naše zdraví milovníky nepřesvědčila. Snahy o snížení počtu uživatelů však nepřestávají. Zdražování ani odstrašující obrázky na krabičkách, jejichž cílem je odradit spotřebitele, příliš velký efekt nemají. Oproti tomu zákaz zapalování ve vnitřních prostorách pomohl řadě lidí minimálně omezit denní množství nebo přejít na méně škodlivé alternativy.

Dýmem omezujete lidi ve vašem okolí

Důvodů snah o omezení cigaret je celá řada. Při zapalování neškodí uživatel pouze sám sobě. Nejenže vznikající dým lidem v blízkosti zapáchá, stávají se z nich také pasivní uživatelé. Pakliže jsou dýmu vystaveni dlouhodobě, mohou se stát dokonce závislými na nikotinu.

V době, kdy bylo zapalování povolené uvnitř restaurací, dotýkal se tak tento zlozvyk opravdu všech. A to i přes to, že byl prostor pro uživatele alespoň minimálně oddělen. V zadýmených místnostech se špatně dýchalo, pálili oči a zápach se navíc držel uvnitř velmi dlouho. Takové podniky pak mnozí raději ani nenavštěvovali.

Zahřívaný tabák přinesl změnu

Poté, co vzešel v platnost zákon o zákazu kouření v různých vnitřních prostorách, zvýšila se poptávka po alternativách, jejichž používání omezené není. Jedná se o zařízení na zahřívání tabáku, jakým je například Pulze, které svůj obsah nespalují. Narozdíl od klasiky tedy s tímto elegantním produktem nikoho neobtěžujete, a to i v případě, že sedíte všichni u jednoho stolu.

Možnost dopřát si svůj oblíbený rituál kdykoliv a kdekoliv není samozřejmě jediný důvod, proč na tyto alternativy uživatelé přecházejí. Díky absenci hoření jsou zařízení méně škodlivá, jelikož neuvolňují oxid uhelnatý ani dehet. Zahřívání má i celou řadu dalších výhod:

  • nevzniká popel
  • nežloutnou vám zuby a nehty
  • nezapáchá vám oblečení
  • neznečišťuje tolik ovzduší

Pro mnohé je rovněž zajímavá velká nabídka různých variací náplní. Pulze jich nabízí celkem sedm a sáhnout můžete třeba po svěží mentolové, vodním melounu nebo lesním ovoci.

Autor: Elena Gotfried

Náhledový obrázek:

https://pixabay.com/cs/photos/bar-sushi-japonsk%c3%bd-j%c3%addlo-658615/
Předchozí článekRoad trip vám pomůže lépe poznat partnera
Další článekJak získat peníze ihned, třeba i v noci?