Mnozí lidé už mají dost toho, že musí chodit do zaměstnání a že se musí podílet na plnění snů jiných lidí. Chtějí si plnit své vlastní sny, a tak se řada z nich rozhodne vstoupit do světa podnikání, čímž se postaví na vlastní nohy. Samozřejmě vstup do světa podnikání není nic snadného, dnes to opravdu není procházka růžovým sadem. Konkurence na trhu je obrovská, navíc je byznys opředen mnohými zákony, které je třeba splnit a mít neustále na paměti. Pokud jste však přece jen rozhodnutí se stát velkým podnikatelem, prozradíme vám, jak začít podnikat v České republice. 

Dnes každá země má trochu jiná pravidla, která se vztahují na podnikání a velký byznys obecně. Zatímco někde je to náročnější po daňové stránce, jinde je to těžké při samotném startu. Ale jak je to v Česku?

Co se musí udělat, když chcete začít podnikat

Ze všeho nejdříve je třeba vybrat si obor podnikání. Když budete mít obor podnikání zvolený, zajdete si na úřad pro takzvaný živnostenský list, který je nutné mít ze zákona. A pak se jen přihlásíte na finanční úřad. Ostatně o to se vám může postarat sám živnostenský úřad, většinou vám to zaměstnankyně úřadu i nabídnou. 

Poté se musíte přihlásit na sociální pojišťovnu a zdravotní pojišťovnu, které musí registrovat to, že podnikáte a že si nyní budete platit pojištění sami. I to za vás může udělat zaměstnanec na živnostenském úřadě. 

Na co však řada lidí zapomíná je BOZP. Bezpečnost práce je však opět další věc, kterou je třeba ze zákona mít. Podle průzkumů ale čtyřicet procent podnikatelů nemá ani ponětí o tom, co to bezpečnost práce je. A právě těm hrozí nemalé pokuty, jež mohou dosahovat i milionů korun, nikoli jen stovek tisíc korun. 

Kromě bezpečnosti práce je nutné mít vyřešenou i požární ochranu, konkrétně musíte mít zpracovanou dokumentaci k požární ochraně, kterou musí mít každý, kdo má i provozovnu. 

Nejste na to sami

Jestliže si nejste jistí tím, co to BOZP a PO je, měli byste se svěřit do rukou firmy Extéria, která se vám postará jak o bezpečnost práce, tak o požární ochranu. Kontrol ze státní správy byste se tak najednou nemuseli obávat.

Předchozí článekHáčkovací příze vybírejte hlavně podle účelu
Další článekNejrychlejší půjčka je pro všechny domácnosti, které potkal finanční problém