Rozhodli jste se pořídit si domácího mazlíčka v podobě terarijního zvířete? Pak si jistě kladete otázku, jak mu zařídit jeho terárium, které jste postavili ze stavebnice Aluhobby. Při zařizování terária se musí brát v úvahu požadavky konkrétního terarijního zvířete. Každé potřebuje ke svému spokojenému a bezproblémovému životu něco krapet jiného. I když je pravdou, že existují i obecné zásady, jako terárium pro nového společníka zařídit.

Nejdříve terárium omyjeme a nainstalujeme pozadí

Ať už jste si postavili terárium ze stavebnice Aluhobby nebo jej koupili ve zverimexu, v každém případě musíte terárium umýt, než do něj umístíte svého nového mazlíčka. Používejte pouze šetrné mycí prostředky, které nejsou nijak škodlivé.

V následujícím kroku instalujte pozadí. Zatímco některé terária pozadí již mají instalována, do jiných musíte pozadí instalovat sami. To lze buď dokoupit, nebo si ho případně můžete nechat vyrobit na míru.

Substrát a instalace kořenů je další krok

Na samotném dně terária se musí nacházet vhodný substrát. Ten volte vždy kvalitní, ideálně si nechte poradit odborníky, jaký substrát se pro vámi zvolené terarijní zvíře hodí. Pokud se rozhodnete pro písek, volte ten s nízkou prašností, který zároveň nemá žádné ostřejší kamínky, aby se zvíře neporanilo.

A jak již bylo naznačeno, pamatujte také na kořeny, větve a samozřejmě kameny, které do terária instalujete, aby se domácí mazlíček cítil jako ve volné přírodě a aby mu bylo v teráriu příjemně.

Dekorace vždycky upevňujte do terária napevno. Pokud nebude dekorace umístěna pevně, může se jednoho dne uvolnit a zvíře bohužel poranit.

A v posledním kroku sázíme rostliny

V neposlední řadě sázíme do terária něco živé, tedy v tomto případě rostliny. Zasazujeme je zpravidla do kapes nebo případně do vhodného substrátu.

Předchozí článekMáte auto pro dvě využití? A co to vlastně je?
Další článekProč je lepší demolice než rekonstrukce starého domu?