Soukromé podnikání může být dokonalým spojením výdělečné činnosti a seberealizace. Ale to jedině tehdy, když se tím dá přijít na slušné peníze.

Soukromé podnikání slouží logicky především k tomu, aby si jím jeho provozovatel a jeho případní zaměstnanci hlavně vydělali na obživu. Nedá se nic dělat – je to prostě zaměstnání sice osobité, ale přece jenom jako každé jiné.

Jenomže co když se ani přes tu nejusilovnější snahu nedaří dosahovat takových zisků, jaké by byly žádoucí, a firma tudíž spěje tu pomalu a tu rychle ke krachu? Pak se nedá dělat nic jiného než překonat dočasné potíže tím, že se zaplatí postrádané příjmy z vlastní kapsy. Že podnikatel uhradí vše, na co si jeho podnik nevydělá, plus případně investuje s cílem zjednat nápravu.

Ovšem ne vždy se může podnikatel pochlubit takovými úsporami, jež by to pokryly. A pak přichází ke slovu otázka: „Jak získat hypotéku?“ A pokud si na ni dotyčný odpoví zcela upřímně, že vzhledem ke svým těžkostem v bance neuspěje, pak si položí alespoň alternativní dotaz: „Dostanu hypotéku aspoň od nějaké nebankovní společnosti?“

Jestli je něco potěšující, pak je to prakticky jistota, že nebankovní hypotéka, ono často až poslední řešení, které neznalého člověka napadne, nezklame. Je to právě taková hypotéka, již dotyčný získá, i když má dejme tomu jen nedobře vypadající daňové přiznání, nízké příjmy a záznamy v registrech dlužníků, tedy to, co ho v bance zbavuje veškerých nadějí.

Nebankovní společnost totiž tyto záležitosti zase až tak moc netrápí. Zde bohatě stačí, aby žadatelovy příjmy stačily na splácení a aby se za půjčené finanční prostředky zaručil tím, že dá do zástavy vlastní nemovitost. Což stačí k ujištění se, že bude dlužník splácet, a tedy i k rozhodnutí, že mu může být půjčeno, a to třeba až sedmdesát procent odhadní ceny takové zastavené nemovitosti.

A to je vesměs dost na to, aby se poplatily všechny firemní závazky, aby se zmodernizovalo to, co je třeba, aby se investovalo a výdělečná činnost mohla zase vzkvétat.

Když chybí peníze

Mít málo peněz znamená mít mnoho problémů. A protože nemá nikdo rád problémy, je třeba se snažit a postrádané peníze někde sehnat. Ovšem kde a jak?

Bez peněz se podle přísloví nemá lézt do hospody. Ovšem jak víme z našeho každodenního života, ten, kdo nemá peníze, není vítán takřka nikde. Strpí ho doma, uvítají ho možná dočasně někde v charitativní organizaci, ale to je všechno. Jinde o něho zájem není. A sice proto, že nemá peníze, a tudíž nemůže nic nabídnout a za nic zaplatit.

A když se tak člověk stane kvůli nedostatku či dokonce absenci peněz pomalu vyvrhelem, je nasnadě, že s tím musí něco udělat. Není-li jiná možnost, aspoň si půjčit.

Jenže jak člověk v nesnázích hravě zjistí, v bance o něho zájem nejeví. Samozřejmě, že ho nevyženou už od vchodových dveří, ale jakmile doloží, jak na tom je, je jeho žádost promptně zamítnuta a on může jít bez koruny v kapse zase o dům dál.

A může hledat a hledat, kde to ještě zkusit. A kdo hledá, najde. 

Jako učiněný objevený poklad se v takovém případě jeví třeba americké hypotéky. Ty se totiž poskytují i hodně problematickým žadatelům. Tedy za předpokladu, že tito mohou prokázat příjmy dostačující alespoň ke splácení a schopnost dát za půjčení peněz do zástavy nemovitost. O tom totiž právě taková americká hypotéka je. U ní dá žadatel do zástavy po dobu splácení svoji nemovitost a na oplátku dostane k dispozici až sedmdesát procent její aktuální odhadní ceny. Což je vzhledem k cenám nemovitostí na našem trhu často nemálo.

Takové peníze tu dotyčnému půjčí třeba na rok a třeba i na dlouhých třicet let, vždy však bez nutnosti nejprve za něco zaplatit. Úroky se tu požadují příznivé, výši splátek lze nastavit velmi flexibilně, a vzhledem k tomu, že je to neúčelová hypotéka, lze tako rychle získané peníze použít vlastně na cokoliv, na co si dotyčný jenom vzpomene.

A proto takové peníze poslouží dejme tomu k udržení dostatečné životní úrovně, k zaplacení dluhů, refinancování hypotéky, vyplacení exekucí atd. A rázem lze zase volně dýchat.

Jak na chudobu?

Lidé se potýkají s nedostatkem finančních prostředků poměrně často. A jenom málokdo se naopak může pochlubit tím, že nemá finanční problémy nikdy.

Když se člověku nedaří vydělávat dost na to, aby s tím zvládnul zaplatit alespoň to nejdůležitější, co ke svému život nezbytně potřebuje, má problém. A to hodně velký problém. Protože jsou věci, bez nichž se absolutně nedá žít, a naprostá většina z nich se bez řádného zaplacení nesežene.

Chtělo by to někde sehnat dost finančních prostředků na to, aby se podobné problémy v případě, že už k nim došlo, nějak napravily. Jenže způsobů, jak to zařídit, je relativně málo. Lze si vlastně jenom vydělat něco navíc, zaplatit deficit úsporami nebo si někde scházející finance půjčit. A první dvě z těchto možností u mnoha lidí nepřicházejí v úvahu. A ta třetí… Ta vlastně nejednou také ne.

Vezměte si, jak to dopadne, když někdo, kdo má vážné finanční problémy a potřebuje půjčit na živobytí, přijde do banky. Nic nezíská a jenom přijde o čas, náladu a iluze, případně ztratí nervy. A to není ono vytoužené řešení.

A tak se musí hledat nějaká jiná cesta. A jako správná volba se často ukáže nějaká ta americká nebankovní hypotéka. Je to totiž právě nebankovní společnost, která u žadatelů akceptuje i nízké příjmy, i ubohá daňová přiznání, i současné splácení jiných půjček nebo dejme tomu záznamy v registrech dlužníků či exekuce. Hlavní je tu totiž to, aby měl žadatel v budoucnu z čeho splácet a aby se zaručil za takové splácení, a to tím, že dá do zástavy vlastní nemovitost. 

Jestliže tak uchazeč učiní, jsou tu pro něho pomyslné dveře otevřené a vyhoví se mu. Může si zažádat vyplněním formuláře na webu nebankovní společnosti a posláním fotografií oné nemovitosti k posouzení, a když je vše rychle schváleno, zbývá už jenom dojednat přesné podmínky půjčky a podepsat smlouvu. A rázem má dotyčný až sedmdesát procent odhadní ceny oné nemovitosti, jež tato neúčelová hypotéka umožňuje použít na cokoliv.A proto jsou americké hypotéky pro leckoho nad zlato.

Předchozí článekJak vybrat boxovací pytel
Další článekVětší rozměr péřové přikrývky zajistí větší pohodlí