Sdílejte

Zalíbily se vám screenové rolety a nyní si pohráváte s otázkou, kde všude lze tuto oblíbenou stínící techniku využít? V tom případě si určitě nenechte ujít náš dnešní článek, ve kterém vás s pestrým využitím screenových rolet rádi seznámíme.

Velké skleněné plochy nejsou překážkou

Jako první vhodné využití screenových rolet zmíníme velké prosklené plochy, které mohou u nás doma představovat například francouzská okna. Ani větší prosklené plochy nejsou pro screenové rolety žádnou překážkou, ba spíše naopak – pro zastínění větších ploch jsou více než ideální, protože zastíní naráz velkou plochu a jsou tak daleko lepším řešením nežli například žaluzie.

Pro zimní zahrady jasná volba

Screenové rolety můžete použít i pro zastínění zimních zahrad. Ty se během teplých dní stávají přehřátým skleníkem, ve kterém bývá k nevydržení – nepříjemné teplo v zimní zahradě vám pak brání v jejím pohodlném užívání, což je strašná škoda. Screenové rolety vám s tímto problémem snadno pomohou, proto nad jejich pořízením určitě neváhejte.

Na stínění pergol naprosto ideální

Pokud máte na své zahradě pergolu, můžete screenové rolety využít i pro jejich zastínění. Rolety jsou navíjeny na hřídel, která je prakticky neviditelná, takže nenaruší celkový estetický dojem. Screenové rolety lze v případě pergol použít jako boční stínění, což zabrání nejen nežádoucímu svitu sluníčka, které by vám pražilo přímo do očí, ale zároveň vám screenové rolety zajistí i soukromí před nezvanými pohledy sousedů, kteří mnohdy bývají zvědavější, nežli je zdrávo.

Využít se dají i na terasách

Dalším využitím screenových rolet jsou terasy, které bývají přilehlé u domu. I v tomto případě je lze použít pro boční stínění, kde poslouží stejně jako v případě výše zmíněných pergol. Soukromí vám tak při trávení času venku už nikdy nebude chybět, stejně jako vás už nebudu obtěžovat nežádoucí sluneční paprsky.