Sdílejte

Já mám skvělé auto! Je pro dvě využití! Už jste tuto větu taky slyšeli od svých přátel nebo známých? Auto pro dvě využití je mezi lidmi poměrně oblíbené, ale řada lidí si pokládá otázku, co to vlastně je. Pokud hovoříme o automobilu pro dvě využití, hovoříme o rodinném vozidle, ve kterém se schovává vestavba do auta. Tato vestavba je velice praktickou součástí vozidla, i když se řada lidí domnívá, že je to společník jenom na dovolené nebo na víkendy strávené mimo domov. 

Proč preferovat vestavbu místo obytného vozu

Řada lidí si pokládá jednu otázku, a sice nač do svého vozidla instalovat vestavbu, když si můžeme koupit obytný vůz, který zastane tu samou práci. Jenže pravdou je, že obytné vozy nejsou ani zdaleka tak ekonomické a výhodné, jako je tomu v případě vestaveb do auta. Pokud si koupíte obytný vůz, koupíte si domů další auto, které budete muset pravidelně udržovat a kdy budete muset platit další povinné ručení. Něco bude stát i údržba vozidla stejně jako parkování, které musíte zajistit obytnému vozu celoročně. 

Oproti obytnému vozu je vestavba do auta velice výhodná. Jak jsme zmínili, promění vaše auto na hotel či mini penzion, kde se budete moct ubytovat, pakliže budete cestovat po republice či v zahraničí. Jelikož se dnes vyrábí vestavby do aut z odlehčeného materiálu, nemusíte se ani obávat toho, že by vám vestavba nějak překážela při běžném každodenním využívání automobilu. 

Do práce, do školy, na kroužky i k vodě

Možná si říkáte, že auto s vestavbou nebudete moct používat tak, jak jste zvyklí. Jenže to není pravda. Pokud budete investovat do automobilu s vestavbou, stane se vaše auto autem pro dvě využití a budete ho moct využívat stejně, jako doposud. Jenom s tím rozdílem, že to bude ideální společník i při cestování nebo k vodě či na víkend strávený v přírodě.