Pokud pravidelně sledujete akční letenky, určitě jste zaregistrovali, že mnoho aerolinek nabízí letenky do New Yorku za naprosto fantastické ceny. Jestliže je New York vaší vysněnou destinací, neváhejte a vydejte se vstříc pravému, americkému dobrodružství. Abyste si nemuseli zjišťovat, co kde najdete, poradíme vám, co navštívit. Není toho málo, ale je to zkrátka a dobře nutnost. 

Než přejdeme k samotným tipům, zmíníme pár zajímavostí. New Yorku se přezdívalo Velké jablko (tedy Big Apple). V současné době se jedná o největší město ve Spojených státech amerických, navíc je to hlavní centrum obchodu i businessu. Milovníci filmů a seriálů se zde najdou, protože už po přistání se budete cítit jako ve vaší oblíbené epizodě. 

Socha Svobody je základ

Pokud přijedete do New Yorku, to první, co by vás mělo zajímat, je, jak se dostanete k Soše Svobody. Jedná se o to nejdůležitější, co by měl každý člověk vidět v této americké metropoli. Jedná se o dílo Gustava Eiffela, které daroval Americe od francouzského lidu už v roce 1886. 

I New York má svůj most

Stejně, jako se v Londýně lidé fotí u Tower Bridge, tak se v New Yorku lidé fotí u proslulého Brooklynského mostu. Nabízí nádherné pohledy na celou metropoli, každý turista by měl tento výhled zažít. Odtud máte nádherný výhled na zdejší mrakodrapy, které jsou pro New York typické. 

Zamilujte se do Empire State Building

Jestliže milujete seriál „Jak jsem poznal vaši matku“, ihned po přistání zamíříte k celosvětově známé Empire State Building. Jedná se o budovu, která nabízí nejvýznamnější a nejznámější výhledy na město New York. Druhou budovou, která nabízí skvělý výhled a která je pro New York specifická, je Rockeffelerovo Centrum. 

Nezapomeňte na Times Square

Jestli chcete zažít ten pravý New York, musíte se dostat na Times Square. Jedná se o takzvanou křižovatku světa, která je známá hlavně všudypřítomnými neony, jež vás ozařují už z dálky. 

Předchozí článekToto jsou ty nejlepší knihy, které letos vyšly!
Další článekGoogle začíná více testovat černobílé rozhraní