Sdílejte

Máte místo, kde parkujete jen vy nebo které potřebujete mít vždycky připravené, a to kvůli zásobování obchodu nebo jakémukoliv jinému důvodu. Řidiči jsou ale různí, a ne každý bude respektovat nějakou výstražnou ceduli.

Než dojde konečně k odtahu, mohlo by být pozdě a není jistě důvod vystavovat se nějakým nepříjemnostem. Není lepší instalovat zábranu, kterou můžete dočasně odstranit a znepřístupnit tak parkovací místo pro náhodné hosty?

Snadná instalace je samozřejmostí, nebudete zbytečně čekat

Dnešní parkovací zábrany jsou poměrně lehké – váží totiž zhruba jen šest až sedm kilogramů, v závislosti na konkrétním modelu. Dají se tedy snadno přenášet z místa na místo, jejich instalace je proto otázkou jediného okamžiku a totéž platí pro jejich uvolnění.

Žádný řidič zásobování nebo ten, kdo si rezervoval konkrétní parkovací místo (respektive může využívat vyhrazené parkoviště), pak nebude muset dlouho vyčkávat, než bude moci konečně zaparkovat. Zábrany pro parkování mají dlouholetou trvanlivost, zinkový postřik totiž vydrží doslova celé věky. Od teď již žádné problémy nebo spory, vše se dá vyřešit jednoduše a potížím se přeci dá účinně předcházet!

Regulace rychlosti skrze zpomalovací prahy zaručeně zabírá

Potřebujete, aby v určitém místě vozovky řidiči zpomalili? Někdy opravdu nestačí jen výstražná značka, protože řada aut pak stejně projede plnou rychlostí, jako by se vlastně nic důležitého nestalo. Uzavřený areál nebo zkrátka místo, kde je standardní provoz nežádoucí, to už vlastně nehraje roli. Zpomalovací prahy jsou nabízeny ve dvou různých základních modelech, můžete díky nim přinutit řidiče jet i desetikilometrovou rychlostí.

Školy, přechody pro chodce nebo vjezd na parkoviště, ve všech podobných prostorách je přeci třeba zvýšené opatrnosti – a s tím souvisí i velmi nízká rychlost jízdy. V kombinaci s dalšími opatřeními se pak osvědčují i vodorovné dopravní značky, které nejde přehlédnout.