V případě výběru herního počítače je nutné dbát na některé nejdůležitější parametry. Které to jsou?

Podle čeho vybrat herní počítač

U herní počítačové sestavy je jednoznačně nedůležitějším parametrem její výkon a vyváženost jednotlivých komponent. Zejména jsou to:

Grafická karta

U herního počítače je zásadní především grafická karta. Uživatelé, kteří chtějí to nejlepší na trhu, si pořizují grafické karty ze série GeForce GTX, méně náročným hráčům budou stačit i grafické karty GeForce GT, které jsou především levnější.

Obsah obrázku text, interiér, pracovní stůl, počítač

Popis byl vytvořen automaticky

U konkurenčního AMD můžete sáhnout po grafických kartách Radeon RX Vega nebo Radeon RX, což jsou opět grafické karty levnější. Kvalitní jako GeForce od NVIDIA jsou srovnatelně.

Procesor

Současné počítače jsou osazeny procesory značek Intel nebo AMD. Dnes jsou již rovnocenné a nedá se tak říci, že jedna nich by byla kvalitnější.

Preferovat byste měli u herního PC především procesory se čtyřmi až šesti jádry. Víceméně na vás je zda, zvolíte procesory Intel Core i5 nebo i7, případně nebo AMD, kde jsou vhodné řady Phenom X4 nebo X6.

RAM

Standardem současných zařízení je nejméně 8 GB RAM. V případě, že patříte k náročným uživatelům, volte 16 GB RAM. Můžete-li si dovolit více investovat, chybu neuděláte ani s pamětí 32 GB.

Pevný disk

Hráčům se spíše doporučuje zvolit kombinaci SSD a klasického HDD. SSD se postará o rychlou práci se systémem a na pevný disk si můžete pohodlně odložit veškerá data, neboť nabídne dostatek kapacity.

Obsah obrázku text, počítač, pracovní stůl, elektronika

Popis byl vytvořen automaticky

Může vám tak stačit i základní SSD o kapacitě 256 GB. K tomu přidejte 1 TB otáčkový disk, který by však měl disponovat 7200 otáčkami, nikoli méně, jinak bude příliš pomalý.

Herní monitor

Nejmenší monitory mají velikost 22 palců, doporučuje se však pro pohodlné hraní nejméně 24 palců. Dnes již běžné by mělo být Full HD rozlišení, tedy 1920 x 1080 pixelů. V případě, že se rozhodnete pro větší monitor s úhlopříčkou nad 27 palců, už vám ale nemusí stačit rozlišení Full HD. Lepší službu vám udělá 4K rozlišení, což je 3840 x 2160 pixelů.

U herních monitorů je podstatná i jejich odezva, která určuje plynulost zobrazení. Co se odezvy týče, za jakýsi základ se považuje 120 Hz. Za průměr pro náročnější hráče pak hodnota 144 Hz. Nejlepší monitory disponují odezvou 240 Hz.

Klávesnice

Herní klávesnice obvykle charakterizuje zvýšená odolnost. Dále je především podstatné, co od klávesnice očekáváte navíc. Ergonomie psaní může být v tomto segmentu na velmi dobré úrovni, pokud tak plánujete klávesnici využívat i pro častější psaní, pořiďte si tu s mechanickými spínači.

Vybaveny bývají herní klávesnice i přídavnými makro tlačítky, která slouží pro nastavení rychlých voleb ve vaší hře. N-Key Rollover technologie zajišťuje spolehlivé stisknutí několika tlačítek najednou. Z dalších funkcí se vám bude hodit i podsvícení, které by mělo být regulovatelné.

Myš

U myši je podstatný především ergonomický úchop a také dostatečná citlivost. Ta se určuje v DPI. Za použitelné minimum je považováno 4000 DPI. Ruku v ruce s rozlišením jde technologie snímače, laserové myši ve srovnání s těmi optickými nabídnou právě vyšší DPI. I myši mají možnost programovatelných tlačítek, což může být užitečné například při hraní strategií.

Rozhodování mezi drátovou i bezdrátovou myší by mělo ovlivnit zejména to, že drátové myši mají zpravidla velmi dobrou odezvu, ale také jsou levnější. Pokud ale nechcete, aby se vám na stole pletl kabel, volte k počítači na hry bezdrátovou myš.

Předchozí článekHledáte spolehlivý internet v Brně?
Další článekTrendy v call centru, které by měla asistentka znát