Sdílejte

Filtrační konvice představují velmi dobrou alternativu k dražším filtrem na vodu, protože filtrace vody takovýmto způsobem je velmi jednoduchá a pohodlná. Ostatní filtry na vodu mají většinou připojení k přívodu vody, zatímco filtrační konvice jsou přenosné, a proto máte čistou vodu v dispozici všude se sebou. Filtrační konvice vám zajistí čistou vodu ať už jste v práci, na dovolené nebo doma. Takže ať jste kdekoli, nemusíte mít obavy o kvalitu vody, kterou pijete.

Ekonomická efektivnost

Pokud máte zájem o nákup filtru na vodu, avšak váš rozpočet je značně omezený, tak filtrační konvice je pro vás ideální řešení. Poměr ceny a užitku je velmi příznivý, neboť filtrační konvice představují jen zlomek ceny běžných filtrů na vodu, které se montují na přívod vody. Úspora peněz se projeví i v případě, že jste byli dosud zvyklí nakupovat balenou vodu. Filtrační konvice jsou cenově dostupné a i tato malá investice se vám v porovnání s nákupem balené vody, vrátí velmi rychle.

Filtračná kanvica.jpg

Lepší kvalita vody pro vaše zdraví

Množství lidí si myslí, že voda z veřejného vodovodu je nejlepší volba. Tito lidé nejsou však dostatečně informováni o tom, že voda z veřejných vodovodů obsahuje povolené limity škodlivých látek, které jsou nevhodné pro lidský organismus. Ohroženou skupinou jsou především malé děti či starší lidé. Voda nalita do konvice proniká přes filtrační směs, která z vody odstraní chlór, těžké kovy či pesticidy. Takto přefiltrovaná voda je zdravější a čistší.

Praktické řešení

Filtrační konvice vyžadují jednoduchou instalaci a vlatní jediné, o co se třeba starat je pravidelná výměna filtrů. Filtry se mění v závislosti na intenzitě používání, proto člověk který denně přefiltruje 8 litrů vody bude měnit filtr častěji než někdo, komu stačí denně 2 litry filtrované vody. Obvykle se filtr mění zhruba každé 2 až 3 měsíce, respektive po zanesení filtračního média. Filtrační konvice většinou disponují indikátorem výměny, který vám napoví kdy třeba filtr vyměnit.

Elegantní design

Při výrobě filtračních konvic se používá kvalitní plast, který se snadno udržuje a většina výrobců dovoluje mytí v myčce nádobí.  Ergonomicky tvarovaná rukojeť umožňuje manipulaci pouze s použitím jedné ruky, spodní část je protiskluzová a vhodná velikost filtrační konvice umožní vychladit filtrovanou vodu v chladničce. Filtrační konvice mají inovativní dizajn, takže jsou ideálním doplňkem do moderních a minimalistických interiérů. Dizajn splňuje nejen estetickou funkci, ale i praktickou jako příklad uvedeme filtrační konvici Provance od ruské značky Aquaphor.

Lepší chuť

Chuť vody z vodovodu na území Česka je charakterizována hlavně obsahem příměsí, které se v ní nacházejí. Proto je zcela běžné, že ne každému tato voda chutná, a raději sáhne po balené vodě. Filtrační konvice filtrují vodu také přes uhlíkový filtr, který zlepší chuť vody a pohltí případný zápach. Mimo jiné se pozitivní efekt projeví i v lepší chuti kávy, čaje či vařených jídel připravených z filtrované vody.

filtračná kanvica výhody.jpg

Deset výhod filtrační konvice:

  • lepší chuť vody, kávy, čaje,
  • zdravější voda,
  • účinnost,
  • variabilita použitých filtrů,
  • přenosnost,
  • snadná instalace a údržba,
  • ekologické řešení,
  • důmyslný dizajn,
  • ochrana spotřebičů před vodním kamenem,
  • cenová dostupnost.

Nejnovější modely filtračních konvic vodu filtrují od škodlivých látek a současně ji ionizují. V procesu ionizace se zvyšuje pH vody, což znamená že voda je více zásaditá. Na trhu existují i jiné varianty filtračních konvic, přičemž výběr závisí na individuálních požadavcích na konkrétní filtr. Co mají všechny filtry na vodu tohoto typu společné je, že představují cenovo dostupní řešení s velmi dobrou kvalitou filtrované vody. Čehož výsledkem je stále narůstající zájem o filtrační konvice.