Napadlo vás někdy, jak moc praktické využití automaty na vodu mají? Možná si říkáte, že s vodou čistě z kohoutku máte vyhráno. Ale doopravdy? V tomto článku si tuto problematiku rozebereme zblízka. Kohoutkovou neboli vodovodní vodu čerpáme z povrchových vodních zdrojů. To bohužel znamená, že obsahuje také spoustu bakterií, nečistot ale i toxických látek. V úpravnách vod je pak z důvodu pročištění přidáván chlor. Ten bohužel často z vody úplně nevymizí. Už chápete, proč jsou automaty na vodu (pramenitou) tak komplexním řešením?

Mimo automatů na barelovou vodu existují také přístroje s připojením na vodovodní řad. To je však alternativa vhodná spíše pro větší firmy s průmyslovými objekty a vysokým počtem zaměstnanců. V takovém automatu je pak, kvůli problémům výše, nutný filtr. Pro domácnost ale také kancelář je automat na barely jasnou volbou.

Proč právě barely?

Automaty jsou přizpůsobeny na barel o objemu 18,9l. Je pro to logické vysvětlení. Zaprvé se jedná o velký zdroj kvalitní pramenité vody na dostatečně dlouhou dobu. Druhý důvodem je také ekologická otázka.  PET lahve (2l, 1,5l, 0,75l…) jsou jednou z mnoha součástí velkého světového problému. Je to samozřejmě redukce plastu. Ve velkých městech jdou plasty (a PET lahve) na skládky dokonce v tunách! To je pro životní prostředí velký problém. A právě 18,9l barel nebude třeba, pro jeho velikost, tak často měnit. Hlavně je ale vratný. Po dezinfekci je možné je znovu vrátit k zákazníkům.

Další funkce

A jaké najdete u automatů funkce? Kromě chlazení je možné vodu téměř instantně ohřát. Dopřát si tak teplé nápoje jako kávu nebo čaj nebude žádný problém. Rodiny s malými dětmi jistě ocení pojistku proti horké vodě. A mimo bezpečnost a hygienu se výrobci soustředí i na stylový design. Pořídit si dokonce můžete i ergonomické stolní provedení.

Předchozí článekVztah ke kvalitnímu vínu – muži a ženy
Další článekAktualityCZ doporučují vyzkoušet službu Moje Inkaso