Venkovní dlažba je významným stavebním prvkem, který dotváří okolí domu. Pokud zvolíme nevhodnou venkovní dlažbu, rázem tím můžeme pokazit celkový vzhled příbytku. Stejně tak lze zkazit vzhled domu tak, že nebudeme o venkovní dlažbu správně pečovat. Čištění dlažby však nechejme na příště, tím prvním krokem je vůbec vybrat onu venkovní dlažbu, která byl splňovala všechny naše požadavky. 

Možností při výběru venkovní dlažby máme mnoho. A to je možná důvod, proč výběr není chvilkovou záležitostí. Aktuálně si můžeme vybírat z mnoha materiálů, ale který je ten nejvhodnější pro váš dům?

Kamenná venkovní dlažba vypadá velmi zajímavě

Jednou z možností je kamenná venkovní dlažba, která vypadá velice zajímavě. Právě zajímavý vzhled dlažby často způsobí, že se plácneme přes kapsu a investujeme právě do ní. Pokud patříte k lidem, kterým kámen doslova učaroval, nechte si poradit od odborníků a nevybírejte jenom podle vzhledu. Kamenná venkovní dlažba musí splňovat určitá kritéria. Například musí být dostatečně tvrdá, ale zároveň také odolná. Za deště by materiál neměl příliš klouzat, v zimě by zase nemělo dojít k popraskání. 

Cihly už dávno nejsou hitem

V minulosti šlo za hit označit cihly. Ty se v českých zahradách vyskytovaly opravdu nejčastěji. Ale i v tomto světě se šlo sedmimílovými kroky dopředu. Dnes se cihly pokládají především u starších domečků nebo chat, kde k nim skvěle zapadají. Když už se volí cihlová venkovní dlažba k modernímu příbytku, volí se především dlažba z hrubé keramiky. 

Zámková dlažba je naopak trend

Cihlové venkovní dlažby jsou out, za to in jsou zámkové dlažby, které se vyskytují u rodinných domků nejčastěji. Výhodou je jejich dlouhá životnost (betonové prvky vydrží ve skvělém stavu i desítky let). Navíc jejich velkou výhodou je fakt, že se dají hravě rozebrat a použít zase jinde.

Předchozí článekProč je lepší demolice než rekonstrukce starého domu?
Další článekJak se chybuje při vývoji mobilních aplikací