Solární panely jsou stále předmětem diskuze. My jsme si pro vás nachystali souhrn informací, které připomínají, proč by se solární panely měly objevovat na střechách domů stále častěji. Zde je 6 důvodů.

Energetická nezávislost

Když si na střechu dáte solární panely, stáváte se energeticky soběstační. Elektřinu, kterou si v době dobrého počasí vyrobíte, si můžete skladovat pomocí soustavy baterií také na horší časy. Netýkají se vás tedy neustále narůstající ceny elektrické energie z distribuční sítě.

Štědré dotace

Na fotovoltaické panely můžete od státu získat štědrý státní příspěvek, a to dokonce až v hodnotě 150 tisíc korun. Máte tak jistotu, že se vaše investice nevyšplhá do výše, kterou byste již nebyli schopni akceptovat.

Dlouhá životnost

Fotovoltaické panely současné technologie vydrží více než 30 let. I po této době navíc jejich životnost nekončí, pouze se o něco sníží jejich efektivita využívání sluneční energie.

Nulová údržba

Solární systémy jsou pro běžného uživatele naprosto bezúdržbové. Proto jsou vhodné i do domácností, kde jsou starší lidé, kteří složitým technologiím nerozumí. Po prvotním nastavení technikem již jen uživatel systém využívá, nijak do něj nezasahuje.

Čistá energie

Člověk si dlouho přál dokázat využít sluneční paprsky pro svůj užitek. Nyní se to podařilo a máme tak zdroj nekonečné energie, která pochází z obnovitelného zdroje.

Chytré nakládání s elektřinou

Energii, kterou si během krásného počasí pomocí své elektrárny na střeše domu vyrobíte, dále můžete bez problémů skladovat. Systém baterií ji uchová pro dny, kdy počasí příznivé nebude. elektřinou ze sluneční elektrárny tak můžete zásobovat spotřebiče po celý rok. Mít na vlastní střeše fotovoltaickou elektrárnu, která dokáže proměnit sluneční paprsky v elektřinu, je nová možnost, jak se stát nezávislými na energii z distribuční sítě, jejíž ceny neustále rostou.

Předchozí článekR jako retro, R jako radost. Rozehrajte nový příběh vašeho bytu
Další článekCo je třeba udělat na zahradě na podzim?