Potřebujete přepravit větší množství věcí, zavazadel nebo jen máte ve svém autě tak malý kufr, že se do něj nic nevejde? Střešní boxy Thule váš problém vyřeší. Nabízí stylové a praktické řešení pro převoz vašich věcí. 

Při výběru střešních boxů sledujte parametry

Délka autoboxů se obvykle pohybuje od 130 do 230 cm. Delší a užší střešní boxy Thule se hodí zejména pro převoz delších věcí, jako jsou lyže, běžky nebo snowboardy. Pro převoz objemnějších věcí, jako jsou například dětské kočárky, zase vybírejte boxy širší a vyšší s dostatečně velkým objemem. Objem autoboxů se obvykle pohybuje v rozmezí od 270 do 650 litrů. Opravdu využitelný objem boxu pak bývá zpravidla asi o 10 procent menší než ten, který uvádí výrobce. 

Kolik toho uveze

Co se týče nosnosti autoboxů, ta je vždy uváděna výrobcem. Nosnost střešních boxů je vždy limitována nosností střechy samotného automobilu. Vždy je nutné ohlídat si maximální možné zatížení střechy. Samozřejmě vždy je lepší počítat ještě s jistou rezervou a střechu zbytečně nepřetěžovat. Pokud očekáváte, že váš autobox bude vystaven nepříznivým přírodním podmínkám, například když se vydáváte na delší dobu do přírody, vybírejte autoboxy Thule, které mají dostatečnou tloušťku materiálu.

Jak se autoboxy upevňují

Nejčastějším způsobem upevněním autoboxů ke střešnímu nosiči je rychloupínací mechanismus – rychloupínáky, které využívají metodu zaklapnutí. Druhým nejčastějším způsobem upevnění střešních boxů jsou tvarované úchyty s takzvaným U- profilem. Tímto se uchycuje box k profilu střešního nosiče skrz dno uvnitř autoboxu. Třmen ve tvaru U, který se označuje také jako úchytná čelist, je z velice odolného plastu nebo slitiny kovu, takže zajišťuje maximální pevnost a fixaci. Poslední možností je upevnění boxu pomocí T-drážky, kterou musí mít střešní nosič. 

Se střešním nosičem už ve svém voze odvezete cokoliv, co bude potřeba.

Předchozí článekPoužíváte filtrační konvici? Měli byste
Další článekDesky pod umyvadlo vybírejte z kvalitních voděodolných materiálů