Součástí každého krásného a útulného města či obce by měl být městský mobiliář. Možná si říkáte, že tento pojem je pro vás velkou neznámou, ale není tomu tak. Do kategorie spadají nejen parkové lavičky, ale také odpadkové koše nebo zábradlí, které je veledůležitým bezpečnostním prvkem. Spadají sem také přístřešky na kola, zastávkové přístřešky a mnoho dalšího. Nemůžeme se divit tomu, že město někdy samo neví, do čeho investovat předně či jak jednotlivé prvky městského mobiliáře vybrat. 

Designová stránka hraje při výběru roli

Jak vybrat jednotlivé prvky městského mobiliáře? Sázet by se samozřejmě mělo na bezpečnostní a funkční stránku věci, ale také design hraje zásadní roli. Město i obec chce na první pohled působit útulným a příjemným dojmem, nikoliv staromódním a ošuntělým. Pozornost se tedy upíná na hezká zpracování jednotlivých prvků. 

Funkčnost jako důležité kritérium

Samozřejmě i když je design lavičky zásadní, nikdy by neměla být před funkčností daného prvku. Ať už pořizujete lavičky nebo odpadkové koše, očekáváte od nich, aby plnily nějakou funkci. Proto se porozhlédněte po takových, jež jsou vyrobeny z kvalitního a trvanlivého materiálu. 

Je důležité si uvědomit už zavčasu, že prvky městského mobiliáře budou dnes a denně čelit výkyvům počasí a jiným vnějším vlivům. Investice do takových, jež jsou vyrobeny z nekvalitních materiálů by se nemusela vyplatit. Proto sázejte na osvědčené kovy nebo impregnované dřev, které už v boji s nepřízní počasí obstály. 

Sázejte na jednoduchost

Nabídka prvků městského mobiliáře je víc než pestrá. Abyste však nestrávili výběrem celé mládí, vyplatí se vsadit na jednoduchost. V té tkví krása a nadčasovost. Jednoduché linie a jednoduchý design zajistí, že obstojíte i při změně trendů.

Předchozí článekTrendy v call centru, které by měla asistentka znát
Další článekRecenze BrainMarket.cz aneb Jak to vidí Radek z Ecoblogu