Když se řekne slovo ”sklad”, většina lidí si představí náročnou práci, která je mnohdy důvodem vzniku kýly. Jenže práce ve skladu už dávno není tak fyzicky náročná, jakou byla kdysi. V současné době mohou lidé své peníze investovat do takzvané manipulační techniky, do níž by měl investovat každý, kdo vlastní firmu se skladem. Manipulační technika totiž do jisté míry ulehčuje práci ve skladu, tím také zrychluje chod podniku a následně přispívá k prosperitě firmy. Není tedy důvod, proč do manipulační techniky neinvestovat.

Mnozí zaměstnavatelé přemýšlí nad tím, do jakých konkrétních typů manipulační techniky investovat. Přece jen na trhu je mnoho typů manipulační techniky, je těžké si vybrat. Každý zaměstnavatel musí brát v potaz velikost svého skladu, do menších skladů se hodí jiná manipulační technika než do velkých skladů.

Abyste však nemuseli dlouho dumat nad tím, do jakých konkrétních typů manipulační techniky investovat, doporučíme typy, s nimiž bude práce ve skladu odsýpat.

Jaká manipulační technika se hodí do velkých skladu?

Zaměřme sena sklady jako takové. Nejdříve nahlédněme do velkého skladu, který je většinou plný vysokých polic. Do polic mnohdy nedosáhne ani nadprůměrně vysoký člověk, natož nízkozdvižné paletové vozíky. Nejlepší tedy bude, pokud zainvestujete do vysokozdvižných vozíků, které dosáhnou i do míst, kam by člověk dosáhl je s velkým žebříkem. Inovativnější náhražkou klasického vysokozdvižného vozíku jsou elektrické vysokozdvižné vozíky, které jsou lépe ovladatelné.

Jaká manipulační technika se hodí do menších skladů?

  • nízkozdvižné paletové vozíky
  • elektrické nízkozdvižné vozíky

Pokud bychom se měli zaměřit na menší sklady, investovat by se mělo zejména do nízkozdvižných paletových vozíků či případně do elektrických nízkozdvižných vozíků. Vysokozdvižné vozíky jsou zbytečně velké, menší postačí.

Předchozí článekŠkoda Karoq
Další článekPojistit si můžete výhodně domácnost i elektroniku