Ne každý má dostatek financí na zařízení vlastního bydlení podle nejnovějších trendů, ale zkušenosti babiček i renomovaných architektů říkají, že při zařizování bytu, domu a šperkování zahrádky je nejdůležitější cit. S láskou a péčí dokážete zázraky, které finance nevynahradí. Dekorace ručně vyráběné, květiny z vlastní zahrádky na výzdobu, zarámované fotografie členů rodiny, zajímavých zákoutí ze společných cest či výtvory vlastních dětí nebo vnoučat působí daleko útulněji než drahá umělecká díla, kolem nichž byste se ve finále báli i jenom projít, abyste je nepoškodili.

Pravidelnou péčí o byt a zahrádku získáte kýžený útulný efekt

Co se týče péče o byt, domek nebo zahrádku je určitě na každém z nás, jak úklid a opravy pojmeme. Rozhodně je ale lepší věnovat se úklidům pravidelně, než se pouštět do generálních úklidů, které jsou úmorné a stresující, navíc s nevalným účinkem a vzniklou domácí nepohodou. Vždyť hory nádobí, poházené špinavé prádlo, hračky rozházené halabala, kam oko dohlédne, nemůžou být potěchou pro samotné obyvatele, natož návštěvy. Neuškodí občas zapnout myčku či zapojit potomky do umývání řadu, naučit členy domácnosti odnášet prádlo do koše na špinavé oblečení a podobně. Při sobotním úklidu už vám stačí jen vyluxovat, utřít prach, vytřít, a je to!

Starost o dům není tak velká, pokud víte jak na to

Dům, jenž má více místností než klasický byt, si zaslouží v péči systém, to je jasné. Na ženské části domácnosti je většinou úklid, na mužském pokolení zas opravy a výroba různých vychytávek, předělávky nefunkčních částí i správky rozbitých přístrojů. Pokud nenecháte nezbytné opravy na poslední chvíli, kdy už se schyluje k havárii, nebo už je pět minut po dvanácté, následné řešení problému bude jednat finančně, ale i časově náročnější. Naučte se pravidelné péči, váš dům se vám odvděčí bezchybným stavem.   

Předchozí článekRybářské potřeby potěší každého vášnivého rybáře
Další článekVánoce plné zážitků a překvapení