Na zateplování budov se musí připravit každý. Potřebná investice se vrátí už po několika topných sezonách, navíc na tento proces můžete získat dotace. Zateplování fasád na rodinných i činžovních domech se ideálně začíná provádět s úderem prvních jarních dnů a dá se v této činnosti pokračovat až do konce podzimu. Použitím foukané izolace se dají vyplnit prostory, kam se s jinou izolací běžně nedá dostat. Trámové stropy, podlahy, duté příčky, vikýře, výklenky – všechna místa se jednoduše zaplní izolačním materiálem s pomocí hadice. Při použití mokrého nástřiku s přídavkem pojiva se izolují fasády, kde se následně provede montáž odvětrávaného fasádního systému.

Minerální izolace vyplní každou škvíru v interiéru i zateplí celou plochu fasády

Minerální izolace je jednou z možností, jak doplnit foukanou izolaci. Odvětrávaný systém se pyšní nutnými izolačními a tepelnými vlastnostmi, jakož i skvělou odolností proti ohni, plísni, hmyzu a hlodavcům. Minerální izolace Climastone je zhotovena z minerální vlny, jež se aplikuje foukáním do dutin. Hodí se na téměř všechny vnější fasády vyjma mokrých povrchů, ideální využití má i v interiérech jako zateplovací materie stropu, podlahy, podkroví, příček a podhledů.

Celulózová izolace ochrání fasádu vašeho domu téměř navždy

Celulózová izolace Climastone Plus se aplikuje také foukáním a vyznačuje se velice dlouhou životností. Její aplikací máte jistotu v zatepleném domě pro sebe i příští generace. Odolnost proti plísním, hmyzu, hlodavcům a mechanickému poškození ji řadí mezi nejtrvanlivější materie. Inspirujte se u specialistů. Pokud si nebudete vědět rady, případně váháte, jaká izolace se hodí na váš dům, nebojte se zeptat. Možná pro vaše potřeby bude třeba zkombinovat výše zmíněné izolace.

Předchozí článekPůdní schody Fakro dodají interiéru pocity pohodlí a bezpečí
Další článekŽádná firma se neobejde bez poradce pro ekonomické poradenství