Let vrtulníkem patří ke zcela ojedinělým a jedinečným zážitkům našich životů. Proč si vyzkoušet, jaké to je vznášet se v oblacích a možná překonat i strach?

Proč vyhlídkový let?

Vyhlídkové lety vrtulníkem vám umožní poznat místa, která znáte z „pozemského“ pohledu, skrze naprosto odlišnou perspektivu. Zpřístupní se vám pohled na krajinu tak, jak ji člověk běžně nemá šanci vidět a pozorovat ji z výšin mohou jen ptáci.

Let vrtulníkem vám zprostředkuje naprosto unikátní pocit svobody, odpoutání se od pevné půdy pod nohama a šanci opustit hranice běžného vnímání světa. Ať se rozhodnete jej absolvovat sami, nebo někomu věnovat unikátní dárek, můžete si být jisti, že jste se rozhodli pro zážitek, na který se nezapomíná.

Let vrtulníkem

Jak zvolit trasu

Individuálně dle zvolené trasy mohou lety trvat 30, 60 nebo 90 minut. Vybíráte si z několika výchozích bodů, ze kterých ze vzlétá a kam se posléze vrtulník zase vrací. Dále se bude let držet dle naplánované trasy tvořené půvabnými dominantami středních Čech. Jedná se o nejzajímavější nejen samotného Středočeského kraje, ale také okolí Prahy.

Poznat můžete jedinečná díla člověka i přírody. Z pozice nad oblaky si prohlédnete například jezero Lhota, Klánovický les, zámek v Průhonicích, hrad Karlštejn nebo chrám sv. Barbory v Kutné Hoře. Lety jsou zajištěny vrtulníkem, model ROBINSON R44. O pohon tohoto stroje se stará motor Lycoming IO-540-AE1A5 s výkonem 205 kW. Jedná se o spolehlivý a moderní typ letounu.

Let vrtulníkem

Technické detaily k letu

Vrtulník je čtyřmístný, z bezpečnostních důvodů je pak nutné důsledně dbát pokynů ohledně váhových limitů pro jednotlivé pasažéry. Aby nedošlo k ohrožení nikoho z posádky, musejí panovat vhodné letové podmínky odvislé především od počasí. Z těchto důvodů může být váš vybraný let přeložen.

Standardně si můžete domluvit svůj vyhlídkový let na libovolnou roční dobu, která závisí na vašem přání. Bezesporu lze tvrdit, že česká krajina má v každém ročním období své nezaměnitelné kouzlo.

Předchozí článekKdyž hledáte kvalitní finanční produkty
Další článekKdyž steak, tak dobře ochucený. Jenže jak na to?