Homeopatické léky patří mezi alternativní léčebné postupy dostupné v naší zemi. Jsou založeny na fenoménu podobnosti – tedy když se podobné považuje za podobné. Zároveň se při jejich výrobě používají různé malé dávky složek, které jsou schopny pomoci při různých zdravotních problémech. 

Přestože homeopatika nejsou oficiální léčebnou metodou, rozhodně by neměla chybět ve vaší domácí lékárničce. 

Pokud jde o kombinaci homeopatických léků s konvenčními léky, je důležité si uvědomit, že obě terapie spolu ne vždy fungují v souladu. Konvenční léky jsou založeny na vědě a medicíně založené na důkazech, zatímco homeopatika se více opírají o tradiční teorie a víru. Proto je dobré poradit se se svým lékařem nebo lékárníkem.

Homeopatické léky jako podpora léčby

Možná jste již zažili situaci, kdy léky, které vám lékař doporučil, prostě nezabraly nebo jejich účinek nebyl takový, jaký jste očekávali. V mnoha případech je vhodné místo střídání léků vyzkoušet nějakou formu podpůrné léčby, takříkajíc „na zkoušku“. Homeopatie v tomto ohledu rozhodně stojí za vyzkoušení, protože tyto přípravky neobsahují mnoho chemických sloučenin jako konvenční léky. Je tedy pravda, že homeopatické léky váš organismus rozhodně nezatíží.

Homeopatie je založena na principu, že podobné léčí podobné; to znamená, že užíváním léku vyrobeného z látky, která u zdravých lidí vyvolává určité příznaky, lze tytéž příznaky u nemocného zmírnit. Například, pokud pacient trpící sennou rýmou užívá homeopatiká z cibule, měl by zmírnit příznaky spojené se sennou rýmou, jako je kýchání a slzení očí. Homeopatie je obecně považována za bezpečnou a netoxickou, takže ji lze použít jako součást celkového léčebného plánu u mnoha onemocnění.

Na jaké problémy se vyplatí vyzkoušet homeopatické léky?  

Kdybychom měli uvést seznam konkrétních zdravotních problémů, byl by velmi dlouhý. Je však třeba zmínit, že homeopatika stimulují organismus a jeho imunitní reakce, takže jsou vhodná nejen při akutních potížích, ale mohou pomoci i při chronických problémech. Můžete je vyzkoušet například při nachlazení nebo rýmě, chronické únavě nebo nespavosti.  Mohou být také užitečné při alergiích, kožních problémech a bolestech kloubů

Homeopatické léky jsou obzvláště šetrné, ale účinné při běžných dětských nemocech, jako jsou neštovice, horečky nebo průjmy. Některým lidem se dokonce podařilo snížit potřebu běžných léků používáním homeopatických léků. Pokud se je rozhodnete používat, poraďte se se svým lékařem.

Předchozí článekV Patagonii jako v pápěří
Další článekTipy a triky, jak uspořádat nezapomenutelný večer s přáteli