Všimli jste si, že se váš notebook nenabíjí, ačkoliv je evidentně připojen k sítí? Nabízí se hned několik různých vysvětlení a dobrá zpráva je, že závadu pravděpodobně odhalíte a možná i opravíte vlastními silami. Často pomůže reset řízení baterie či změna nastavení notebooku. Někdy je však nezbytná výměna baterie, případně oprava vadných komponentů.

Vadná zásuvka

Odborníci z pobočky servis Asus Brno radí, že prvním krokem by mělo být přepojení do jiné zásuvky. Po odpojení dejte notebooku pár minut na „vydechnutí“ (v případě vadné zásuvky se může napájecí adaptér dočasně vypnout) a následně jej připojte do zásuvky v jiné místnosti. Pokud lze z notebooku vytáhnout baterie, pak ji po dobu odpojení od zdroje vyjměte. Než ji vložíte zpět a zařízení připojíte do sítě, podržte po dobu cca 2 minut zapínací tlačítko.

Poškozený kabel

Servis notebooků v Brně často diagnostikuje závadu v napájecím kabelu. Najdete-li na něm trhliny, rýhy, případně jiné deformace či znaky výrazného opotřebení (např. zápach spáleniny linoucí se z trafa…), pravděpodobně vám nezbude nic jiného, než se poohlédnout po novém napájení.

Problém ve spoji

Brněnští technici vždy rámci opravy notebooků Asus prověřují kvalitu spojů. Prohlédněte si proto místo, kde se napájecí kabel připojuje ke konektoru – pokud se viklá, případně je konektor volný, pravděpodobně jste našli příčinu problému.

S trochou štěstí pomůže důkladné vyčištění prachu a odstranění nečistot, které se ve spoji v průběhu času usadily.

V případě ohnutých pinů odneste notebook do servisu. Na internetu sice najdete podrobné instrukce pro opravu, ale bez předchozích zkušeností a potřebných nástrojů je šance na úspěch minimální.

Chyba v softwaru

Notebook se nemusí nabíjet také z důvodu softwarové chyby nebo špatného nastavení napájení. Pokuste se proto software aktualizovat, případně si pohrajte s možnostmi v záložce „Baterie“.

Samozřejmě se nabízí i další možné důvody, proč se notebook nenabíjí, ačkoliv je připojen k síti. Nebudete-li si s opravou vědět rady, obraťte se na servis.

Předchozí článekPropagační předměty mají jediný úkol: reprezentovat!
Další článekJak se dohledávací detektory kovu uplatní na vašem pracovišti?