Žijeme v době moderních technologií, takže se bez počítače rozhodně neobejdeme. Zvlášť pokud rozjíždíte vlastní podnikání nebo děláte ředitele v jakékoli obchodní společnosti, musíte mít svůj notebook prakticky pořád u sebe. Abyste ovšem mohli takto pracovat, je třeba kvalitní počítačové infrastruktury, do které pochopitelně patří i servery.

Co vlastně server je?

Server jako takový představuje vlastně speciální počítač, který poskytuje ostatním zařízením nějakou službu nebo určitý software. Dejte si ovšem pozor na okolní prostředí, neboť servery vyžadují klimatizované prostředí a určitě by se hodilo i zabezpečovací zařízení. Rozhodně totiž nechcete, aby si drahocenné serverové počítače přivlastnil někdo cizí.

Proč si pořídit repasovaný server?

Repasované servery mají oproti těm novým hned několik výhod. Jednou z nejpodstatnějších je cena pořízení. Za nový server byste totiž klidně zaplatili desítky tisíc korun, což může být pro začínající podnikatele likvidační částka. Nemusíte se bát ani kvality výrobku, neboť jsou všechny servery pečlivě prozkoušené, o čemž se můžete osobně přesvědčit ještě před jejich převzetím na prodejně. Nebudete tedy kupovat zajíce v pytli.

Které značky jsou nejlepší?

Pokud se už rozhodnete zakoupit repasovaný server, pak se rozhodně vyhněte pochybných a méně populárním značkám. Vsaďte na klasiku, například na servery DELL nebo HP či IBM. U těchto společností máte jistotu, že i po letech používání budou stoprocentně fungovat. Dnes už sice nepatří k tomu nejlepšímu, ovšem ve své době nebylo nic lepšího. Repasovaný server je tedy ideální pro někoho, kdo potřebuje vytvořit počítačovou síť, ale nechce za ni utratit moc.

Jestliže právě rozjíždíte vlastní společnost, s klidným srdcem můžete sáhnout po repasovaném serveru. Za relativně nízkou cenu dostanete špičkové zařízení, které vás nenechá na holičkách.

Předchozí článekKvalitní a levný webhosting v jednom balíčku, seznamte se s Wedosem
Další článekVýhody nebankovních půjček. Není to jen o rychlosti