Třást se zimou ve vlastní koupelně, to nechce nikdo z nás. U větších, starších a nezrekonstruovaných koupelen může být problém s vytápěním. Topně žebříky váš problém snadno, rychle a prakticky vyřeší. A vám už tak nikdy v koupelně nebude zima.

Typy podle druhu elektrického vytápění

Elektrické topné žebříky patří zajisté k tomu nejčastějšímu řešení. Soustava žebříku je uzavřená a jeho trubky jsou naplněny vodou nebo nemrznoucí kapalinou. Žebřík se velmi snadno instaluje – stačí ho zavěsit na zeď a zapojit do běžné elektrické zásuvky. 

Teplovodní systém topného žebříku je druh bez topného média. Jen ho připojíte ke stávajícímu systému topné soustavy v domácnosti a ovládáte ho stejným způsobem jako ústřední topení. 

Kombinovaný koupelnový žebřík kombinuje teplovodní řešení a elektrickou topnou tyč – vlastně spojuje obě předchozí varianty do jedné. Topné těleso je připojeno ke stávajícímu topení, a má i elektrickou tyč, tím pádem si můžete kdykoliv přitopit jen v koupelně bez nutnosti zapínání ústředního topení.

Designový kousek do každé koupelny

Topný žebřík už nemusí být jen bílý a připomínat skutečný žebřík. Vybrat si můžete z několika zajímavých designových variant, které se skvěle hodí do každé dnešní moderní koupelny – a vyberou si i ti nejnáročnější z vás. Pořídit si je můžete z chromu nebo v nerezovém provedení. Některé tělesa vůbec nevypadají jako žebříky ani jako topná tělesa, spíše připomínají skutečný originální futuristický koupelnový doplněk. Samozřejmostí je možnost zvolit z více barev a sladit tak žebřík dokonale s barvou vaší koupelny.

Výhody, které ocení každý z vás

Skutečně obrovskou výhodou je ekonomická nenáročnost tohoto topného tělesa. Za krátkou dobu vám plnohodnotně vytopí menší i větší koupelnu – tedy samozřejmě podle svého výkonu. Ten by měl ideálně být 50 W na jeden krychlový metr. Nikdy už nemusíte řešit problém s mokrými ručníky v koupelně, které ne a ne schnout. Žebříky využijete i jako odkládací místo, i když zrovna netopíte. Zatopit si můžete skutečně jen tehdy, když to potřebujete, a ještě ke všemu získáte skvělý doplněk do koupelny i po estetické stránce. 

Díky topnému žebříku se navíc zbavíte i plísní a vlhkosti ve své koupelně. Už nepřemýšlejte, co vám v koupelně chybí. 

Předchozí článekDRFG je oficiálním partnerem filmového festivalu v Karlových Varech
Další článekVína ze slunného Španělska