Stále větší oblíbenost péřových přikrývek vedla výrobce k tomu, aby svým zákazníkům nabídli tyto produkty v několika velikostních variantách. Do svého lůžka si tedy můžete pořídit nejen klasické rozměry 140×200 cm, ale také peřové přikrývky prodloužené, atypické. 

  • Těmito rozměry jsou 
  1. 140×200 cm 
  2. 160×200 cm
  3. 140×220 cm
  4. 200×200 cm. 

Atypické velikostní varianty péřových přikrývek jsou vhodné buď pro spáče, který si chce svůj odpočinek skutečně vychutnat bez nebezpečí, že se mu v noci přikrývka sveze o on to odnese nachlazením zad nebo ramen a také pro partnery, kteří chtějí po celou noc cítit blízkost jeden druhého. 

  • Náplněmi všech nabízených péřových přikrývek je husí peří nejvyšší kvality. 
  • Možnosti vyspat se pod měkkou a hřejivou peřinou se tedy nemusejí vzdávat ani alergické nebo nemocné osoby. 

Peří je upravováno sterilizací na 130 °C a jsou v něm tedy zničeny veškeré nežádoucí látky. 

Prošití zajistí stabilitu peří

Dřívější klasické peřiny měly oproti těm současným ještě jednu zásadní chybu. Peří se svezlo na jednu stranu a peřina se změnila v neforemný pytel. Současní výrobci tento problém zcela odstranili tím, že prošívají peřové přikrývky kazetovým způsobem. Tím pádem se vytvoří efekt pravidelných kostek a náplň zůstává přesně tam, kde má. 

  • Na plnění péřových produktů se používá jemné husí peří a prachové peří v různých poměrech. 

Při výběru záleží na tom, jestli bude peřina určená do chladnější nebo teplejší ložnice. Pokud máte raději chladnější prostředí, ale chcete se ohřát, pak je vhodnou náplní více prachového podílu. Prachové peří se u ptáků nachází pod horní vrstvou a je určené k tepelné izolaci ptačího těla. Logicky bude tedy zahřívat větší měrou i vaše tělo. 

  • Podíl prachového a ostatního peří poznáte velice snadno na štítku od výrobce. 
  • Většinou je značeno zlomkem a první číslo udává právě prachový podíl.
Předchozí článekJistota pro podnikatele
Další článekViete aká je výška odvodov do sociálnej a zdravotnej poisťovne?