Sdílejte

V řadě inzerátů naleznete nabídky na rychlé půjčky. Titulky lákají na půjčky bez doložení příjmů a nebankovní půjčky pro každého. Jak je to s jejich poskytováním? Jak si vybírat mezi stovkami různých půjček a desítkami poskytovatelů? Existuje rychlá půjčka s nízkými náklady?

Rychlá půjčka a její náklady

Když se řekne rychlá půjčka, řada osob si představí neseriózní společnost, co poskytuje úvěry na pár týdnů za vysoký úrok. Ano, na našem trhu jsou i takové společnosti. Pak je tu ale i řada jiných poskytovatelů, kteří nabízejí rychlé půjčky za velmi výhodných podmínek. Jak takové nabídky poznat?

Můžete využít praktický internetový porovnávač. Na stránkách si zobrazíte nabídky několika subjektů, mezi nimi jsou bankovní i nebankovní instituce. Díky ukazateli RPSN si vyberete nejlevnější nabídku.

RPSN je procento celkových nákladů úvěru. Snadno odhalíte úvěr s vysokými náklady a vyberete si výhodnější půjčku.

Jsou nebankovní půjčky pro každého?

Je pravdou, že pokud vás odmítnou se žádostí o půjčku v bance, máte možnost obrátit se na nebankovní subjekt. Ti posuzují každou žádost o úvěr individuálně. Obvykle nemají tak přísná pravidla a řada žadatelů uspěje. Jsou nebankovní půjčky pro každého? Určitě ne.

Pokud je vaše zadlužení příliš vysoké, další půjčka vás může dostat do ještě větších problémů. Obraťte se na finančního poradce a dohodněte si refinancování stávajících závazků. Snížíte si měsíční splátku a rozložíte placení závazků na delší časové období.

V tíživé finanční situaci se můžete obrátit i na poradenská centra a dotázat se na možnost oddlužení.

Půjčka bez doložení příjmu pro podnikatele

Začínající podnikatelé mají často problém s doložením příjmů při žádosti o půjčku. Nemají k dispozici několik daňových přiznání s vysokým ziskem. Je tu půjčka bez doložení příjmu, kdy se schopnost splácet prokazuje například výpisem z bankovního účtu nebo soupisem vydaných faktur.

Pokud si nejste jisti, zda můžete uspět se žádostí o úvěr, rozešlete poptávku více subjektům. Srovnáním nabídek si vyberete nejvýhodnější variantu.