Finance hýbou světem již od doby, kdy se zanevřelo na směnný systém. Platilo se šátky, kamínky, mincemi a bankovkami. Pak se svět dočkal „kouzelných kartiček“, které v sobě skrývají nekonečné množství peněz a finanční stav majitele lze odhadnout, pouze pokud vlastní platinovou, či legendární černou kartu.

Situace kolem koronaviru donutila platit kartou i zatvrzelé bankovkáře, kteří si rádi na peníze sáhnou. Obchody, lékárny i čerpací stanice preferovaly bezhotovostní platby. A tak museli vytáhnout obal na karty, vzpomenout si na pin a začít platit bezhotovostně. A většině lidí to už zůstalo. Víte proč? Protože placení kartou má své výhody. Máte všechny své peníze pěkně pohromadě. Nemusíte je hledat po kapsách a kabelkách. Zloděj vám je neukradne, protože co by dělal s kreditkou, že?  A když na vás děti loudí nějaké ty drobné, máte výmluvu – nemám s sebou žádnou hotovost.

Nejdůležitější výhodou při placení platební kartou však je, že díky měsíčnímu vyúčtování z banky, máte přehled o tom, kde a za co jste utráceli. Je to velká pomoc, pokud jste se rozhodli díky obavám z finanční krize začít šetřit. Díky přehledu o všech vašich výdajích se vám podaří lépe sestavit finanční plán pro vaši domácnost, můžete si stanovit limity částek, které utratíte za kosmetiku, potraviny, drogerii apod. A hlavně je na výpise z banky vidět, kolik peněz jste utratili za naprosté zbytečnosti.

Rozhodli jste se, že již budete platit bezhotovostně napořád? Ukliďte si v peněžence, tu budete moci již zapomínat doma, doklady, které nosíte v peněžence a po kapsách, přehledně jimi naplňte obal na doklady a společně s platební kartou můžete směle vykročit do 21. století.  Dokud nezačneme používat kryptopeněženky…

Předchozí článekCoworking jako moderní trend
Další článekKdo vás nenechá ve štychu?